Data publikacji: 2019-04-04
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: CityBee dołącza do Mobilnego Miasta
Kategoria: BIZNES, Firma
CityBee, dostawca usług shared mobility, dołączył do Mobilnego Miasta ‒ stowarzyszenia zrzeszającego firmy z branży współdzielonej mobilności.
CityBee, dostawca usług shared mobility, dołączył do Mobilnego Miasta ‒ stowarzyszenia zrzeszającego firmy z branży współdzielonej mobilności. Celem organizacji jest wspieranie współpracy sektora publicznego i prywatnego, która pozwoli przygotować polskie miasta na rozwiązania przyszłości z obszaru shared mobility.
Sharing economy, czyli ekonomia współdzielenia to idea znana od wieków, ale dopiero w erze powszechnego dostępu do internetu oraz technologii mobilnych zaczęła rozwijać się na niespotykaną skalę i przenikać do kolejnych sektorów gospodarki. Najbardziej dostrzegalną i najdynamiczniej rozwijającą się gałęzią jest współdzielona mobilność miejska. Inteligentne i zrównoważone korzystanie z transportu to globalny trend, którym podążają nowoczesne miasta, również te w Polsce. Mobilna rewolucja dokonuje się na naszych oczach, a nad Wisłą pojawia się coraz więcej usług umożliwiających wynajem na minuty różnych środków transportu.
Mobilne Miasto to organizacja, która zrzesza firmy działające w obszarze współdzielonej mobilności. Jest to swego rodzaju platforma do budowania jednolitego rynku usług shared mobility i skupia się na samoobsługowych systemach transportowych dostępnych za pomocą telefonu takich jak carsharing, bikesharing czy scootersharing. Stowarzyszenie stawia sobie za cel integrację tych rozwiązań z innymi formami mobilności ‒ przede wszystkim transportem zbiorowym, edukację, aktywny udział w procesie legislacyjnym oraz współpracę z władzami miast.
‒ Od 2017 roku budujemy świadomość Polaków w zakresie zrównoważonego korzystania z mobilności miejskiej realizowanej przy użyciu różnych form współdzielonego transportu – aut, hulajnóg, skuterów i rowerów. W tym celu przekonujemy samorządy, aby wspierały tę formę przemieszczania się po mieście. Analogicznie, zachęcamy administrację centralną do tworzenia przyjaznych ram regulacyjnych dla współdzielonej mobilności – po to, aby nasze miasta złapały w końcu głębszy oddech. Cieszy nas fakt, że do skupiającego już 10 firm wspólnego frontu rozwoju shared mobility w Polsce, dołącza teraz CityBee. ‒ mówi Adam Jędrzejewski, twórca i prezes Stowarzyszenia Mobilne Miasto.
CityBee jest pionierem współdzielonej mobilności w Europie Środkowo-Wschodniej i liderem carsharingu na Litwie, gdzie działa od 2012 r. W Polsce od października 2018 roku w dziesięciu miastach oferuję usługę wynajmu samochodów dostawczych na minuty za pomocą aplikacji w telefonie, a w drugim kwartale br. udostępni do wypożyczenia e-hulajnogi, które na początku pojawią się w Warszawie.
‒ Po dobrym przyjęciu naszych dostawczaków i usługi BIG carsharingu w Polsce, jesteśmy gotowi na udostępnienie kolejnych środków transportu. Rozwijamy się i mamy ambitne plany, dlatego nie chcemy być tylko biernym uczestnikiem rynku, ale aktywnie kreować trend shared mobility w Polsce. Liczymy, że współpraca z Mobilnym Miastem i innymi firmami pozwoli sprostać wyzwaniom jakie stoją przed branżą współdzielonej mobilności. Tylko działając wspólnie możemy rozpropagować rozwiązania, które ułatwią życie mieszkańców miast. ‒ tłumaczy Bogdan Marszałek, Country Manager w CityBee.
Stowarzyszenie Mobilne Miasto przygotowuje także pierwszy w Polsce kompleksowy raport o polskim rynku shared mobility, który obejmie analizę, definicję barier dla rozwoju oraz prognozy na przyszłość współdzielonej mobilności.
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #BIZNES #Firma