Wiadomości branżowe

Polska w trzech wymiarach

Czy studenci z krajów tworzących wspólnotę europejską rzeczywiście się znają? Podobno o kulturze, historii i tradycjach innych narodów wciąż wiedzą niewiele. Dlatego właśnie narodził się Europe3D – projekt ukazujący wybrany kraj w trzech aspektach: kulturowym, gospodarczym oraz politycznym. Konferencja odbywa się po raz trzeci. Tym razem 30 studentów z Niemiec, Serbii, Turcji, Holandii, Łotwy i Finlandii przyglądać się będzie Polce. Wszystkich studentów, pracowników i mieszkańców Trójmiasta zapraszamy na dyskusję pod hasłem: Obraz Polski i Polaków malowany pędzlem obcokrajowców. Początek: 11 maja, godz. 17.00, audytorium 1 na Wydziale Zarządzania i Ekonomii. Wstęp wolny!Europe3D Poland nie jest typową konferencją. Jej uczestnicy wezmą udział w seminariach i wycieczkach charakteryzujących Polskę pod względem sytuacji polityczno-gospodarczej. Będzie też mowa o różnicach kulturowych w krajach europejskich. Konferencja w dniach 10–11 maja gościć będzie na Politechnice Gdańskiej, trzy kolejne – na Warszawskiej. W Gdańsku młodzi Europejczycy odwiedzą Centrum Hewelianum i regionalne centrum przedsiębiorczości, czyli Pomorski Park

Czy studenci z krajów tworzących wspólnotę europejską rzeczywiście się znają? Podobno o kulturze, historii i tradycjach innych narodów wciąż wiedzą niewiele. Dlatego właśnie narodził się Europe3D – projekt ukazujący wybrany kraj w trzech aspektach: kulturowym, gospodarczym oraz politycznym. Konferencja odbywa się po raz trzeci. Tym razem 30 studentów z Niemiec, Serbii, Turcji, Holandii, Łotwy i Finlandii przyglądać się będzie Polce. Wszystkich studentów, pracowników i mieszkańców Trójmiasta zapraszamy na dyskusję pod hasłem: Obraz Polski i Polaków malowany pędzlem obcokrajowców. Początek: 11 maja, godz. 17.00, audytorium 1 na Wydziale Zarządzania i Ekonomii. Wstęp wolny!

Europe3D Poland nie jest typową konferencją. Jej uczestnicy wezmą udział w seminariach i wycieczkach charakteryzujących Polskę pod względem sytuacji polityczno-gospodarczej. Będzie też mowa o różnicach kulturowych w krajach europejskich. Konferencja w dniach 10–11 maja gościć będzie na Politechnice Gdańskiej, trzy kolejne – na Warszawskiej. W Gdańsku młodzi Europejczycy odwiedzą Centrum Hewelianum i regionalne centrum przedsiębiorczości, czyli Pomorski Park Naukowo-Technologiczny. Natomiast w Warszawie czeka ich zwiedzanie parlamentu i Giełdy Papierów Wartościowych.

– Ludzie świadomi różnic istniejących pomiędzy europejskimi narodami są obecnie wyjątkowo pożądani. Szczególnie w dziedzinie zarządzania firmą, badań i rozwoju czy też współpracy międzynarodowej. Dla polskich firm prowadzących swoje interesy poza granicami naszego kraju lub z zagranicznymi kontrahentami są oni doskonałą inwestycją. Natomiast na uczelni, na której studiują mogą być wyznacznikiem zwiększania prestiżu oraz możliwością do nawiązania współpracy z innymi ośrodkami naukowymi w całej Europie – zauważa Adrian Litwin, student V roku zarządzania na WZIE na Politechnice Gdańskiej, jeden z organizatorów konferencji Europe3D Poland.

Organizatorzy konferencji Europe3D w Gdańsku – studenci Politechniki Gdańskiej zrzeszeni w organizacji CEPRIM-ESTIEM – podkreślają, że przyczyni się ona do zwiększenia wiedzy Europejczyków o Polsce, jej realiach gospodarczych i kulturowych.

– Każda kolejna edycja Europe3D pomaga w zwiększaniu świadomości różnorodności kulturowej wśród młodych Europejczyków – mówi Alexander Peters, główny koordynator projektu.Warto podkreślić, że w roku 2008 konferencja Europe 3D otrzymała nagrodę w konkursie im. Karola Wielkiego dla najlepszych projektów wspierających integrację europejską wśród młodzieży. Wyróżnienie to przyznał Parlament Europejski i Fundacja Międzynarodowej Fundacji Nagrody im. Karola Wielkiego z Akwizgranu.

A to już wiesz?  Trwają prace nad nową ustawą o działalności gospodarczej

Uwaga! Szczególnie zapraszamy na dyskusję

Na uczestników gdańskiego spotkania czeka nie lada gratka – niepowtarzalna, anglojęzyczna dyskusja, której ideę wyraża już sam tytuł „Obraz Polski i Polaków malowany pędzlem obcokrajowców”. Podczas spotkania obcokrajowcy pracujący bądź studiujący w Polsce opowiedzą o swoich doświadczeniach związanych z naszym krajem i Polakami. Będzie również sporo czasu na rundę pytań od publiczności. W gronie dyskutantów znajdą się młodzi ludzie studiujący na Politechnice Gdańskiej w ramach programu Erasmus oraz Chińczycy, którzy studiują na naszej uczelni zarządzanie w języku angielskim. Będzie również pochodzący z Niemiec Kilian Geisler, stażysta Radia Gdańsk.

– Słyszałem wiele sprzecznych opinii o waszym kraju i chciałem się przekonać jak tu jest naprawdę – mówi Kilian.

Udział potwierdzili również studenci z Serbii, Kosowa, Łotwy oraz Chorwacji. Należą oni do lokalnych grup organizacji ESTIEM.

– Marzy nam się pełne audytorium słuchaczy i dyskutantów. Zapraszamy nie tylko studentów, ale i wszystkich zainteresowanych mieszkańców Trójmiasta – zachęcają inicjatorki dyskusji Anna Derkowska i Anna Bień, studentki III roku europeistyki na WZiE.

Co, kiedy i gdzie?

Dyskusja pt. „Obraz Polski i Polaków malowany pędzlem obcokrajowców”, 11 maja, godz. 17.00, audytorium 1 na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.  Wstęp wolny!
Więcej: http://estiem.zie.pg.gda.pl/wordpress/

CEPRIM-ESTIEM Local Group Gdańsk jest  studencką  organizacją non-profit działającą przy Politechnice Gdańskiej. Jej celem jest budowanie pomostu pomiędzy  środowiskiem akademickim a biznesowym. Skupia siły na realizacji projektów o charakterze edukacyjnym i szkoleniowym, przeznaczonych dla studentów kierunków inżynierskich i menedżerskich. Promuje kulturę i tradycję naszego kraju przy realizacji projektów międzynarodowych. www.estiem.pl

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy