4 lipca skończyła się nie tylko kampania prezydencka. Skończył się także czas udawania – pisze we wstępniaku do najnowszego numeru tygodnika WPROST Tomasz Lis. Naczelny WPROST ocenia, że trwająca od kilkunastu dni walka o pamięć o Lechu Kaczyńskim, której sensem jest walka o władzę, może podzielić Polaków nie na jedną kampanię czy na jedną kadencję, ale na całą generację. Wojna smoleńska – w najnowszym numerze tygodnika WPROST.
Ponadto w nowym WPROST między innymi: gej na prezydenta, czyli Najsztub pyta Krystiana Legierskiego, PO bierze „Wiadomości”, czyli odbijanie TVP, dzieci swoich rodziców – co robią potomkowie najbogatszych Polaków, recykling czy odrodzenie – czy Roman Polański jest niezniszczalny oraz antysemita, alkoholik, (ex?)gwiazdor – Mel Gibson. W najnowszym WPROST również raport specjalny – Polska na diecie, a właściwie: Polsko, na dietę!
Nastał czas przekuwania 16 sekund w 16 miesięcy – mówili po wyborach prezydenckich posłowie PiS. 16 sekund brakowało w odczytach z nagrań czarnych skrzynek samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem. 16 miesięcy dzieli nas od wyborów parlamentarnych 2011 r. Czy mniejszość próbująca tworzyć nowy mit smoleński zdoła zmobilizować większość, która okaże się wyborczą siłą? Ile zostało z polityki miłości? O tym pisze Aleksandra Pawlicka w najnowszym numerze tygodnika WPROST.
Można odnieść wrażenie, że dla rządzących wygodniej byłoby, żeby temat katastrofy smoleńskiej jak najszybciej zniknął z przestrzeni publicznej. Żeby nie próbować dojść do rzetelnej prawdy. To nie był zwykły wypadek – mówi z kolei w rozmowie z Tomaszem Machałą Joachim Brudziński. Opowiada też o tym, co się działo w Smoleńsku, kiedy 10 kwietnia przybył tam Jarosław Kaczyński, a także, albo przede wszystkim, o tym, dlaczego przez trzy miesiące milczał, a teraz zabiera głos. I dlaczego używa mocnych słów.
Mocnych słów używa też rozmówca Piotra Najsztuba. Dziennikarz WPROST pyta tym razem Krystiana Legierskiego, działacza środowisk homoseksualnych, właściciela warszawskich klubów m.in. Le Madame. Niech władza publiczna nie zachowuje się jak wstydliwa XIX-wieczna dziewica – mówi m.in. Legierski. I nie wyklucza kandydowania na prezydenta Warszawy. Czego homoseksualiści oczekują od władz publicznych i za ile lat prezydentem lub premierem Polski zostanie jawny gej lub lesbijka? O tym w najnowszym numerze tygodnika WPROST.
Władza publiczna tymczasem zajmuje się zupełnie innymi zagadnieniami. W nowym numerze tygodnika WPROST – „Odbijanie TVP”, czyli polityczne puzzle w telewizji publicznej. Jedynka i „Wiadomości” dla Platformy, Dwójka i „Panorama” – dla SLD, ośrodki regionalne i „Teleexpress” – dla PSL, a TVP Info do podziału – prawdopodobnie tak będzie wyglądać podział łupów. Pytanie zasadnicze pozostaje właściwie tylko jedno – kiedy. I drugie, mniej istotne – o styl. Oraz spekulacje – kto zostanie, kogo „wytną”, kto przyjdzie. Scenariusze dla Telewizji Polskiej – w najnowszym WPROST.
Tydzień temu WPROST publikowało „Listę 100 najbogatszych Polaków”. W nowym numerze tygodnik pisze o „Następcach tronu”, czyli czym zajmują się dzieci liderów rankingu i jak zdobywają swoje pierwsze szlify. Nie tylko w biznesie. Oraz jak to się robi na Zachodzie, czyli losy wielkich fortun i ich spadkobierców.
W najnowszym WPROST również dwie historie filmowe. Roman Polański. Przeżył szwajcarskie więzienie i potępienie połowy świata. Właśnie zaczyna kolejny film. Do tej pory po traumach wracał mocniejszy jako artysta. Teraz także trwają spekulacje, czy wróci do dawnej formy, czy odzyskamy go jako twórcę. „Niezniszczalny” – Roman Polański w najnowszym WPROST. I dla przeciwwagi – zniszczony, a właściwie niszczony przez swą ostatnią partnerkę i przez słabość do alkoholu Mel Gibson. Czy alkoholizm i demonstracyjny antysemityzm w połączeniu z nagraniem gróźb pod adresem narzeczonej okażą się zabójcze dla jego kariery?
Najnowszy WPROST przynosi też raport o … wadze Polaków. A ta rośnie. Zastraszająco rośnie. Otyłość lub nadwagę ma już co drugi Polak. W zawrotnym tempie rośnie waga polskich uczniów. We WPROST o tym, dlaczego tyjemy, dlaczego tyją polskie dzieci, a także: przegląd najpopularniejszych diet, jak chudli celebryci i jakie diety stosuje się w Hollywood. Raport „Odchudzanie” – w najnowszym numerze tygodnika WPROST.
Ponadto w nowym WPROST: po co nam cisza wyborcza, gra czy hazard, czyli jak prawo zepchnęło sport do podziemia, a także: książki na wakacje – poleca Roman Kurkiewicz, Magda Gessler zadaje bobu, Grzegorz Markowski opowiada bajkę o Transformersach, a Jan Wróbel pisze o powodach, dla których powinno się wprowadzić przymus chodzenia na mecze polskiej ligi piłkarskiej.
Nowy numer WPROST w kioskach od poniedziałku, 19 lipca. E-wydanie tygodnika na www.wprost.pl – już w niedzielę w południe. Szczegóły – na www.wprost24.pl.
*****
Tygodnik WPROST to jeden z wiodących ogólnopolskich tygodników społeczno-informacyjnych i jedno z najczęściej cytowanych mediów prasowych. Ukazuje się od 1982 r. Według Instytutu Monitorowania Mediów, w 2009 r. tygodnik WPROST był wśród dziesięciu mediów najczęściej cytowanych przez inne media mediów, jako pierwszy z tygodników. Wydawcą tygodnika WPROST jest Agencja Wydawniczo-Reklamowa WPROST. Od końca grudnia 2009 r. jej większościowym udziałowcem jest Platforma Mediowa Point Group SA. Od maja 2010 redaktorem naczelnym WPROST jest Tomasz Lis.