Wiadomości branżowe

Wybory z serwisem Wirtualnej Polski

Serwis wybory.wp.pl to kompendium wiedzy pomocne przy wyborze własnego kandydata w najbliższych wyborach parlamentarnych. Strona umożliwia śledzenie na bieżąco przebiegu kampanii i wyników sondażowych poszczególnych ugrupowań (a w dniu głosowania aktualnych danych z PKW). Prezentuje najświeższe wiadomości, zachęca do interakcji, m.in. poprzez sondy, kompas wyborczy oraz panel opinii.Najważniejsze informacje uporządkowane są w kategoriach Wybory do Sejmu i Wybory do Senatu. Znaleźć w nich można artykuły i analizy wskazujące zmiany, jakie w ciągu ostatnich lat zaszły w partiach oraz ich programach politycznych, sylwetki faworytów, jak też kandydatów pozornie skazanych na

Serwis wybory.wp.pl to kompendium wiedzy pomocne przy wyborze własnego kandydata w najbliższych wyborach parlamentarnych. Strona umożliwia śledzenie na bieżąco przebiegu kampanii i wyników sondażowych poszczególnych ugrupowań (a w dniu głosowania aktualnych danych z PKW). Prezentuje najświeższe wiadomości, zachęca do interakcji, m.in. poprzez sondy, kompas wyborczy oraz panel opinii.

Najważniejsze informacje uporządkowane są w kategoriach Wybory do Sejmu i Wybory do Senatu. Znaleźć w nich można artykuły i analizy wskazujące zmiany, jakie w ciągu ostatnich lat zaszły w partiach oraz ich programach politycznych, sylwetki faworytów, jak też kandydatów pozornie skazanych na porażkę, aktywność i wpadki dotychczasowych parlamentarzystów.

Siłą serwisu są materiały reporterów i publicystów Wirtualnej Polski pokazujące, jak w praktyce politycy realizują ideały swoich ugrupowań, z jakimi hasłami szli do wyborów przed laty, co próbują obiecywać dzisiaj. Opinie naszych ekspertów pomogą użytkownikom dokładniej przyjrzeć się programom wyborczym, znaleźć zarówno ich mocne strony, jak i sprzeczności nie do pogodzenia – mówi Sławomir Cedzyński, kierownik Działu Serwisów Informacyjnych.

Według ostatniego sondażu CBOS-u*, 23% wyborców jeszcze nie zdecydowało, czy weźmie udział w wyborach i na kogo będzie głosować. Dla tych osób przydatnym narzędziem może okazać się zakładka kompas wyborczy. To odpowiednio dobrany zestaw pytań i odpowiedzi, udzielonych przez sztaby wyborcze, wskazujący na różnice i podobieństwa, jakie dzielą lub łączą poszczególne partie. Użytkownicy odpowiadają na 28 pytań, z których każde dotyczy kluczowych kwestii, np. społeczno-politycznych, gospodarczych. Opinie te automatycznie konfrontowane są z programami najważniejszych partii. W ten sposób kompas pomaga znaleźć ugrupowanie najbliższe poglądom internauty.

Dodatkowymi elementami serwisu są ciekawostki: dane liczbowe (np. najmniej/ najbardziej pracowity poseł), cytaty, wspomnienia znanych osób z udziału w pierwszych wyborach. Jest w nim również miejsce na opinie internautów dotyczące przebiegu kampanii w ich regionie. Każda z kategorii strony ilustrowana jest materiałami zdjęciowymi i wideo.

A to już wiesz?  Rozliczyć rząd Tuska

Wyniki wyborów i dane o frekwencji będą na bieżąco uzupełniane, wraz z najświeższymi danymi spływającymi z Państwowej Komisji Wyborczej. W dniu wyborów przejrzysty układ graficzny pozwoli śledzić przebieg wyborów w poszczególnych regionach, w tym także rozkład głosów pod względem wykształcenia, płci i miejsca zamieszkania wyborców.

W najbliższym czasie w serwisie zostanie zamieszczona specjalna gra. Będzie ona polegać na pokonaniu kolejnych pułapek w drodze do lokalu wyborczego i na uporaniu się z problemami, z którymi często nie dają sobie rady… wybierani przez nas politycy.

http://wybory.wp.pl

*CBOS przeprowadziło sondaż w dniach 8-14 września 2011 r. na liczącej 1077 osób,   reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Źródło Wirtualna Polska SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy